פנימיית בית סנהדריה נפרדים מהמפקח המחוזי

מפגש פרידה מיוחד מאמץ לויתן – מפקח הפנימייה במשרד הרווחה המסיים בימים אלו את עבודת הפיקוח על בית סנהדריה. בעת ביקורו האחרון ערכו צוות המשפחתונים וההנהלה מפגש פרידה. בסיומם של שנות פיקוח אינטנסיבי – המפקח המחוזי לא חסך בתשבחות

בימים אלו, ערכנו בפנימייה מפגש פרידה ממר אמץ לויתן – מפקח מחוזי לפנימיות במשרד הרווחה, אשר ליווה ופיקח על פעילות הפנימייה בשלוש השנים האחרונות, ובד בבד קיבלנו בהתרגשות ובברכה את המפקחת החדשה – דניאלה שטרן שהצטרפה לאחרונה לצוות הפיקוח במחוז ירושלים של משרד הרווחה ותחל השנה לפקח גם על בית סנהדריה. באירוע הפרידה השתתפו צוות ההדרכה, אנשי הטיפול, מנהלה והנהלה.

באיגרת שנשלחה לעובדי בית סנהדריה לקראת מפגש הפרידה, תיאר המנהל הרב אי"ש שפירא את מסירותו ודאגתו של מר אמץ לויתן לכל הנוגע לשלומם ורווחתם של החניכים בפנימייה בשלושת השנים האחרונות.

בין הדברים נכתב: "כידוע לכם, אמץ המפקח ליווה את הפנימייה בשלוש השנים האחרונות במסירות ושימת-לב מיוחדת. אלו היו שנים מורכבות של התחדשות מהמסד עד הטפחות עם כל ההשלכות הנלוות לכך, ואנו מודים לו על-כך באהבה והערכה. לא יכולנו לבקש לעצמינו מפקח טוב יותר שילווה אותנו לאורך התהליך, באמונה, תקווה וביטחון!".

עוד הוסיף וכתב כי "הקשר האישי, הבהירות האסרטיבית, הפשטות והענווה ומאור הפנים שמאפיינים את עבודת הפיקוח של אמץ, היוו קרקע פורייה ומצמיחה להתפתחות הססגונית והמחודשת של בית סנהדריה, ואין זה פלא שראינו בו מלאך טוב שלא מותיר ברירה כשהוא מכה על קודקודינו, וקורא לנו: 'גְדַל'…!".

במפגש הפרידה מההנהלה והצוות, דיבר אמץ על אווירת המשפחתיות שמאפיינת את פנימיית 'בית סנהדריה', על המקצועיות ועל החשיבות שהוא רואה בבניית פנימייה מקצועית ואיכותית לציבור החרדי.  "לא לשווא אתם נקראים "בית סנהדריה", אתם מקום שהוא בית! בית לצוות ובית לחניכים" אמר המפקח.

"שמחתי לפקח עליכם בשנים אלו. פגשתי מקום ובו אנשים מסורים, ישרים, חדורי מטרה שבחרו לחיות את חייהם בנתינה לילדי ישראל" אמר אמץ לצוות הפנימייה. "אדם יכול לבחור לו נתיבים שונים בחיים, וכולכם בחרת להיות חלק ממשפחת בית סנהדריה – ויישר כוחכם על כך".

"פגשתי מסגרות רבות, לרובן אופי שונה אחת מהשניה. לכם תכונות רבות וטובות. הראשונות הם כל אלו שמניתי למעלה. והנוספת על כולם היא תחושת המשפחתיות. יש משהו משפחתי באווירה אצלכם, ביחסים עם הילדים ולתחושתי גם ביחסים בתוך הצוות – הוותיקים והחדשים. לא לשווא אתם נקראים "בית סנהדריה" אתם מקום שהוא בית. בית לצוות ובית לחניכים".

עם סיום, אמר לנו אמץ: "אני מסיים את הפיקוח עליכם ומעביר את השרביט הלאה למפקחת הבאה, בידיעה שאתם נבנים-מחדש נכון וטוב. כמו לכל ציבור ולכל מגזר, מגיע לילדים ממשפחות חרדיות מקום טיפולי מקצועי וטוב, שידע לסייע ולגדל ילדים שבביתם לא זכו לכך באופן מספק. לילדים מגיע מקום מושקע וברמה גבוהה – ואתם בונים את עצמכם מחדש בסבלנות ועל יסודות נכונים ואני יכול לראות אתכם במשכן החדש ההולך ומפתח מקיימים פנימיה איכותית, מקצועית וטובה שיודעת לשמר את רוח המשפחה החשובה כל כך לצמיחת החניכים".

צוות "בית סנהדריה" נפרד מהמפקח היקר מתוך תקווה וציפייה להמשך שיתוף פעולה אדוק עם הפיקוח במשרד הרווחה באמצעותה של דניאלה שטרן – המפקחת החדשה, שנכנסת לנעליו של אמץ ומברך אותה בברכת שנה טובה והצלחה מרובה!

פנימיית בית סנהדריה נפרדים מהמפקח המחוזי

נפרדים מהמפקח המחוזי

 

כתיבת תגובה